Jay Crownover - Zaryzykuj ze mną


Zaryzykuj ze mną
Jay Crownover
Tytuł oryginalny: Jet
Wydawnictwo: Amber
Seria: Naznaczeni mężczyźni #2
Rok wydania: 2014


Ayden Cross jest dziewczyną z niezłą przeszłością, spokojną teraźniejszością oraz ułożoną w głowie przyszłością. Przy boku Adama - spokojnego, opanowanego oraz noszącego bawełniane podkoszulki, jest ona bardzo nudna, lecz spokojna. Bidena dziewczyna musi wyobrażać sobie seksownego chłopaka z zespołu, a przy okazji jej przyjaciela. Jet Keller jest niebezpieczny, namiętny i bardzo, ale to bardzo seksowny. Może mieć każdą i właściwie co noc ma inną. Jednak żaden z bohaterów nie jest wstanie oprzeć się sile, która ich do siebie przyciąga. Każde z nich boi się uczucia, które nimi kieruje, ale postawiają się zaangażować na poziomie fizycznym. Czy jednak coś z tego wyniknie?

Powieść na samym początku mnie lekko zdezorientowała, ponieważ pomyślałam, że przeoczyłam połowę powieści. Pierwsze strony są zdarzeniami sprzed roku i poznajemy punkt położenia Ayd i  byłam mocno zaskoczona tym, że od samego początku sprawa postawiona jest jasno. Co nie daje powodu, żeby Jet i Ayden chcieli robić rzeczy zdecydowanie zakazane. Jednak po pewnym czasie zorientowałam się, że cały początek znajomości jest wspomniany w Buntowniku (recenzja niedługo).

"Popełniłam mnóstwo błędów, zrobiłam wiele złych rzeczy, lecz w końcu byłam na właściwej drodze."

Lekko zirytował mnie punkt widzenia oby dwóch postaci. Jet był bardzo ograniczony z samego początku, ale później się rozkręcał i bardzo przyjemnie się czytało jego punkt widzenia. Co do Ayd, jestem bardziej zdesperowana niż kiedykolwiek byłam. Jest to dziewczyna, która mocno stąpa po ziemi, odważna i zdecydowanie chce zapomnieć to co zostawiła przy swojej matce i jej przyczepie. Irytowało mnie strasznie jest wahania nastroju, ale zerwanie z Adamem mogło być najlepszym co zrobiła (nie licząc paktu z seksownym ciachem).

Poznajemy kilku bohaterów, którzy są częścią paczki. Przypadli mi do gustu, zwłaszcza Cora (i jej punktacja). Poznajemy też członków zespołu BMA, Adama vel dupka ubranego w romby, brata Ayden oraz rodziców Jeta i Ayd. Z przyjemnością mogłam czytać perypetie paczki, do której należeli główni bohaterowie, jednakże bywało, że bardzo denerwowały mnie inne poboczne postaci. Myślałam, że każdemu z nich po kolei ukręcać łby.

Język też pozostawia wiele do życzenia, jak i tok myślenia bohaterów - nie ważne jakich. Fabuła to co innego... jest nieprzewidywalna i płynie idealnymi nurtami. Nic nie jesteś w stanie przewidzieć, a bohaterowie działają w ułamku sekundy, tak ja robią to ludzie. Nie ma godzinnego zastanawiania się co zrobić. Po protu to robią, co bardzo mi się podoba.

Jest to kolejny e-book, który przeczytała i poważnie zastawiam się nas zakupem tej powieści. Naprawdę warto ją przeczytać, ponieważ odpręża i pozwala się uwolnić od szarej rzeczywistości.


Copyright © 2014 Wąchając książki , Blogger