Nora Roberts - Druga miłość


Druga miłość
Nora Roberts
Tytuł oryginalny: Taming Natasha
Wydawnictwo: Mira
Seria: Rodzina Stanislawskich #1
Data wydania: 2008


Po przyjeździe do małego studenckiego miasteczka, Spence wraz ze swoją córeczką wybierają się do sklepu z zabawkami. Dziewczyna jest zachwycona, a jej ojciec jeszcze bardziej, kiedy poznaje zjawiskową Nataszę. To co dwoje dorosłych ludzi poczuło do siebie tego dnia miało ciągnąć się za nimi tygodniami. Od nienawiści do prawdziwej miłości, od strachu po nic nie zmąconą pewność i odwagę. Czego może nauczyć się kobieta, która usilnie wzbrania się przed głęboki uczuciami i mężczyzna, muzyk, kompozytor, który łatwo ulega namiętnością odnajdzie znowu muzykę w swoim życiu i słusznie ulegnie urokowi egzotycznej Ukrainki? Czy oboje znajdą to czego szukają? Przed czym się usilnie wzbraniają?

Do kolejnej książki pani Roberts podeszłam po ciężkiej walce, którą przeczytać najpierw. Po mojej pierwszej i nie ostatniej powieści tej autorki (Niebo Montany) byłam spokojna o swoje potrzeby względem historii. Co prawda, na swoją kolej czekają inne powieści, ale zmusiłam się do postawienia właśnie tej na szczycie listy do przeczytania. Chociaż historia jest stosunkowo krótka, to wprost wylewają się z niej różnorakie emocje.

Styl oraz gatunek zdecydowanie odbiega od dotychczasowych powieści, do których tak chętnie sięgam, ale nie powinno to nikogo zniechęcić. Nora Roberts, owszem, pisze dla starszych odbiorców, nie dla nastolatków szukających przygód czy sensacji. Ukazuje jednak świat dorosłych, którzy jak się okazuje, wbrew powszechnemu przekonaniu, posiadają tak samo silne lęki, nadzieje i marzenia jak my, młodzi ludzie, przed którymi ten czas, wielkich rozczarować, niepowodzeń i namiętności jest przed nami.

Sama nie wiem, która z postaci jest tą wiodącą. Po dłuższym zastanowieniu, chociaż w tytule jest Natasza, głównym bohaterem jest Spence. Ten mężczyzna przeżył dużo, odkrył czym jest odpowiedzialność, co jest w życiu najważniejsze i jak łatwo ulec swoim wyobrażeniom o miłości do drugiej osoby. Jego głównym priorytetem jest opieka nad Freddie oraz strach przed przeszłością jaką może pamiętać jego dziecko. Natasza jest nieufna, oprócz tego, pała nienawiścią od pierwszego wejrzenia do przystojnego kompozytora. Jej przeszłość ciągnie się za nią, a wizje jakie dopadają ją, przy samym pomyśle, dania szansy jej pożądaniu, przyprawiają o dreszcze.

Fabuła oparta jest przede wszystkim na przeszłości, która nie daje spać bohaterom powieści. Powieść napisana jest prostym językiem, fabuła jest trochę przytłaczająca, same doświadczenia i uczucia są mocno żywiołowe i przerażające. Mimo tego, że sama powieść może wydawać się nierzeczywista, to realizm charakterów jest wprost zaskakujący. Podczas szybkiego przerzucania stron można było wciągnąć się i oddać bez reszty lekturze, która okazała się dość kluczowa, ponieważ jest to wstęp do dalszych losów rodu Stanislawskich.


Druga miłość | Księżniczka | Z nakazu sądu | Niedowiarek | Czekając na Nicka | Pasja życia
Copyright © 2014 Wąchając książki , Blogger