Simone Elkeles - Prawo przyciągania


Prawo przyciągania
Simone Elkeles
Tytuł oryginalny: Rules of Attraction
Wydawnictwo: Amber
Seria: Idealna chemia #2
Rok wydania: 2015


Carlos Fuentes wraca do Stanów, do barta i starego życia. Nie jest zadowolony i wyraźnie to okazuje, wszystkim. Przecież najmądrzejszy z braci, nie będzie siedział żadnej pannie pod pantoflem. Ryzykowne życie to jego nowa zasada, nie będzie prowadził życia jak Alex. Jednak brat bardzo chce dla niego lepszego życia, więc po nieprzyjemnych zmaganiach z prawem, umieszcza Carlosa u profesora, który ma nieśmiałą, ale lubiącą wyzwania, córkę Kiarę. Czy oboje podejmą rzucone przez siebie wyzwanie?

Ludzie mówią, że to nic wielkiego, kiedy jest coś wielkiego.

Simone Elkeles jest moją niezaprzeczalną boginią i pozostanie nią po moje ostatnie dni. Właśnie do tego wniosku doszłam, kiedy zakończyłam lekturę Prawa przyciągania, które, nawiasem mówiąc, nie istnieje (info potwierdzone). Autorka zdobyła swoimi dziełami już liczne nagrody i każda jest zasłużona. W drugim tomie jest o wiele więcej humoru i romantyzmu, który jest lekko skrzywiony, co czyni bohaterów i całą historię oryginalną i niepowtarzalną.

- Nie wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?
- Nie. Wierzę w pożądanie od pierwszego wejrzenia. I przyciąganie. Ale nie w miłość.

Carlos jest zupełnie inny niż jego bracia, bo nie ma celów na przyszłość. Nic go nie obchodzi, ale swoją postawą rani swoich najbliższych ludzi. Kiara jest nieśmiałą i gnębioną dziewczyną przez swoją dziwną przypadłość. Nie jest popularną dziewczyną, nie nosi markowych i drogich ubrać. Jest najzwyklejszą z najzwyklejszych nieoszlifowanych dziewczęcych diamentów, które są stworzone do kochania przez przystojniaków i czytelników.

Jeśli nie możesz wykrztusić słowa, to pokaż mu środkowy palec.

Autorka zdecydowanie podszkoliła swój pisarski warsztat i samą historię. Urozmaiciła ją o kilka pobocznych wątków, które tworzyły pełną, spójną opowieść o stawaniu się lepszym człowiekiem. Przyjemność, to mało powiedziane, podczas czytania czułam taką wielką ilość miłości, że sama zakochałam się w każdej postaci! Dobra, były Kiary się nie liczy.

- Jesteś niebezpieczna.
- Dlaczego?
- Bo każesz mi wierzyć w to, co niemożliwe.

Polecam równie gorąco co pierwszą część. Nie mogę się również doczekać trzeciej części. Dziwne jest natomiast, że seria ma cztery części, chociaż bardzo, o których jest ta seria, jest trzech. Pożyjemy, zobaczymy, ale nie pogardzę innymi książkami Elkeles w Polsce.

Idealna chemia | Prawo przyciągania | Chain Reaction | ?
Copyright © 2014 Wąchając książki , Blogger