Jennifer Probst - Mężczyzna doskonały


Mężczyzna doskonały
Jennifer Probst
Tytuł oryginalny: Searching for Perfect
Wydawnictwo: Akapit Press
Seria: Searching For #2
Rok wydania: 2016
Wyzwanie: +3,3cm


Już kilka dobrych lat próbowałam zabrać się za powieści Jennifer Probst i wreszcie doszłam do tego momentu, że mogłam ziścić moje literackie marzenia. I wraz z trzymaną książką Probst, naszły mnie obawy przed lekturą. Czytanie romansów jest dla mnie tak samo naturalne, jak sięganie po fantastykę, ale od tego gatunku wymagam spełnienia pewnych warunków. I autorce w pewien sposób się to udało, ale jednak powieść ma jedną drobną wadę.

- Nie jadłeś kolacji. - Pokręciła głową. 
- Jak przystało na buntownika.

Sam pomysł na powieść jest w pewien sposób świeży, chociaż autorka trochę się powtórzyła z sytuacją z pierwszego tomu, ale więcej nie mogę powiedzieć. Mężczyzna doskonały to historia prawdziwej kwintesencji miłości, zaliczyłabym ją do tych słodko-gorzkich powieści, w których bohaterowie krążą po omacku i zagłębiają się w silne sidła miłości. Kiedy romans między Nate'm a Kennedy zaczął rozkwitać, byłam bardzo zadowolona i czytałam z prawdziwą przyjemnością ich życiowe potyczki.

Nate, który z początku jest niechlujnym mężczyzną, bardzo szczerym i niesamowicie biegły w faktach z prasy kobiecej. Muszę powiedzieć, że bardzo go polubiłam i sama jego postać wnosiła bardzo dużo humoru i oryginalności do fabuły. Bardzo intrygująca była również sama idea przemiany Nate'a w innego mężczyznę i, tak naprawdę, jego uczucie, miłość do Kennedy. Nie ma co ukrywać, ze główny bohater odznaczał się niesamowitą barwną charakteru, inteligencją i osobliwym stylem życia.

Nasz wielki rodak Thomas Paine powiedział, że nie cenimy tego, co łatwo przychodzi, a wysoka cena przesądza o wartości.

Kennedy, którą mogłabym obwiniać o zmianę wizerunku Nate'a, ale dlaczego? Przecież ta kobieta zakochała się, a przynajmniej obdarzyła pewnymi uczuciami jego "gorszą" wersję. Co prawda, nie jest to bohaterka, którą mogłabym pokochać za samo istnienie, ale autorka postarała się w kreacji jej charakteru. Bywała urocza, stanowcza, ale również zagubiona. Pisarka świetnie oddała jej przeszłość, która miała znaczący wpływ na teraźniejszość i przyszłość.

Powieść napisana jest lekkim stylem, ale dość istotną wadą są suche dialogi, które nawiązywały się między Kennedy i jej przyjaciółkami, chociaż zakładam, że miały być szalenie istotne dla całej serii. Mogę powiedzieć, że słowne potyczki, szczerość Nate'a i samo uczucie między głównymi bohaterami rekompensowało ten zaniedbany szczegół. Autorka świetnie poradziła sobie z oddawaniem erotyzmu oraz atmosfery niewinnego, rodzącego się uczucia.

[...]Miłość niewiele ma wspólnego z doskonałością, kojarzy się raczej z błędami, pokonywaniem przeszkód i walką o urzeczywistnienie swoich pragnień.

Polecam miłośnikom romansu oraz czytelnikom, którzy szukają czegoś lekkiego i niezobowiązującego. Sama na pewno sięgnę jeszcze po twórczość Probst i mam nadzieję, równie dobrze się bawić. Autorka naprawdę świetnie poradziła sobie z podjętym tematem prawdziwej miłości i przeznaczenia, a przy okazji dodała odrobinę magii.

Dotyk miłości | Mężczyzna doskonały | Searching for Beautiful | Searching for Always

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU AKAPIT PRESS!
Copyright © 2014 Wąchając książki , Blogger