Wiosna pełna tajemnic | Lisa Kleypas


„Wiosna pełna tajemnic” („Scandal in Spiring”) Lisa Kleypas, wyd. Prószyński i S-ka 2017


 

Po „Zimowym ślubie nie mogłam doczekać się ponownego spotkania z twórczością Lisy Kleypas. W czasie, który dzielił dwie ostatnie polskie premiery jej powieści, zdążyłam się zapoznać z kilkoma dziełami z licznego repertuaru. Z ręką na sercu napiszę, że są to historie niebywałe, przepełnione uczuciem i zagadkowością. 

Z romansami historycznymi mam nie lada problem, ponieważ czytając ten gatunek, pragnę odczuć atmosferę czasów, w których toczy się akcja. W przypadku tej historii jest to wiktoriańska Anglia, czyli mój ulubiony okres historyczny, co za tym idzie, jestem nadto przewrażliwiona na tym punkcie. A jednak Kleypas po raz kolejny udowodniła, że zna się na rzeczy i historyczna strona tła powieści nie jest dla niej problemem i z łatwością oddaje atmosferę.

Wiosna pełna tajemnic” to historia skupiająca się na życiu bohaterki, która dla znających serię jest już znana. Daisy jest postacią, którą bardzo łatwo polubić (w przeciwieństwie do jej siostry), ale również trudno się przywiązać. Myślę, że jest to spowodowane jej lekkim duchem i wrodzoną zdolnością do romantyzmu. Jej największą zaletą jest lojalność wobec przyjaciółek, ale również upór, którym niewątpliwie cechuje tę młodą kobietę. Nie da się jej również nie obdarzyć sympatią, gdyż wszystko co robi, jest okraszone nutą niewinności i ciekawości wrodzonej tylko dla rządnych przygód dzieciom. Nie mniej, nie uważam jej za małą dziewczynkę, ponieważ z podniesionym podbródkiem potrafiła stawić czoła losowi i poradziła sobie nawet na najstraszniejszą prawdą.

Można powiedzieć, że Lisa Kleypas ma swój jasno określony typ bohatera płci męskiej. Ma być on silny, zaborczy i kochający do szaleństwa. I z ręką na sercu mogę powiedzieć, że Matthew spełnia wszystkie te kryteria, chociaż nie jest taki sam jak pozostali mężczyźni, z którymi miałam od czynienia zaczytując się w powieściach autorki. Postać ta na początku jest odrobinę niepokojąca i intrygująca, ale po bliższym poznaniu nie można nie zakochać się w ujmującym sposobie bycia pana Swifta. Nie raz i nie dwa uśmiechałam się mimo woli, kiedy miał swoje pięć minut, żeby doprowadzić Daisy do białej gorączki, ale nie można zaprzeczyć, że jest on jednym z najlepszych książkowych bohaterów.

Wiosna pełna tajemnic to powieść o prawdziwej miłości, która narodziła się z przekory i wzajemnego przyciągania. Uwielbiam autorkę za jej lekkość pióra i pomysłowość, czytając jej książki nie można się nudzić. Nie są to historie banalne i przewidywalne. Z prawdziwą przyjemnością za każdym możliwym razem sięgnę po Kleypas bez mrugnięcia okiem. Historia Daisy oraz  Marcusa jest piękna i jedyna w swoim rodzaju, idealnie trafiająca w moje gusta czytelnicze i serce. Gorąco polecam, naprawdę warto zatracić się chociażby na jedną ulotną chwilę.

#1 Sekrety letniej nocy | #2 Jesienne zauroczenie | #3 Zimowy ślub | #4 Wiosna pełna tajemnic | #5 A Wallflowers Christmas

ZA MOŻLIWOŚĆ PRZECZYTANIA DZIĘKUJĘ WYDAWNICTWU PRÓSZYŃSKI I S-KA!
Copyright © 2014 Wąchając książki , Blogger