Dlaczego warto podarować Pismo Święte na Chrzest

Zdaję sobie sprawę, że niektóre prezenty dla noworodków są ponadczasowe. Niektórzy wybierają łańcuszki, czy też po prostu obdarowują pieniędzmi. Z pewnością jednym z najbardziej wartościowych będzie Pismo Święte na Chrzest. Moim zdaniem, to pokazuje prawdziwą wartość i z pewnością będzie służyło na nowej drodze małemu Chrześcijaninowi.

Nie jest to jednak książka, którą powinno się czytać dziecku na dobranoc. Warto odpowiednio dobierać rozdziały, ponieważ niektóre z nich potrafią być brutalne. Niezrozumienie niektórych faktów może być niestety krzywdzące.

Sam będąc na emigracji w Wielkiej Brytanii twierdzę, że często brakuje nam niektórych wartości. Dlatego już od małego powinniśmy niektóre z nich wpajać naszym dzieciom. Z pewnością Pismo Święte jest bardzo wartościową lekturą. Można do niej wiele razy wracać. Rodzice powinni uczyć swoje dzieci na konkretnych przykładach. To pomoże im się lepiej rozwinąć.

Wszystko przemawia za tym, że Pismo Święte na Chrzest to jeden z lepszych prezentów, który będzie wykorzystywany przez lata. Jeśli dziecko dojrzeje to zrozumie coraz więcej treści w nim zawartych. Warto podejmować wtedy dyskusję z naszą pociechą. Bierzmy jednak pod uwagę, że wiele z historii, które są tam zapisane, były pisane w innych czasach. Zmieniło się podejście do wielu spraw. Dlatego nie można wszystkiego interpretować dosłownie. Często trzeba korzystać z własnej intuicji i z własnego doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *