Jak tanio kupić podręczniki szkolne?

Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość rodziców oraz uczniów kupuje podręczniki szkolne w sierpniu. Należy jednak zaznaczyć, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zaopatrzeniu się we wspomniane książki drogą wysyłkową. W ten sposób można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że różnica w cenie między księgarnią internetową, a stacjonarną może wynosić nawet 40%. W jaki sposób można kupić tanio podręczniki szkolne?

Rabaty i okazje

Księgarnie internetowe coraz częściej oferują dla swoich klientów rabaty na zakup podręczników, co umożliwia na zaoszczędzenie od kilku do kilkunastu złotych na jednej książce. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków promocja będzie zależna od wartości zamówionych książek przez daną osobę. Część księgarni internetowej podejmuje decyzję o przyznaniu promocji w momencie, gdy kwota zamówienia przekroczy określoną kwotę.

Doskonałym rozwiązaniem na uzyskanie większego rabatu jest grupowe zamówienie podręczników dla całej klasy. W ten prosty sposób możliwe jest zaoszczędzenie nawet 10% kwoty książki, a także przesyłka będzie darmowa. Księgarnie internetowe coraz częściej premiują również przedpłatę.

Ponadto przeważnie na stronach księgarni można znaleźć różne superokazje. Przykładowo podręcznik o wartości 30 złotych można kupić za 5 złotych. Jest to sposób księgarni na pozbycie się zalegających w magazynie książek, na które nie ma już popytu w danym momencie. W znacznej większości przypadków dotyczy to produktów, które swoją premierę miały kilka lat wcześniej.

Dodaj komentarz