Jeśli nie książka, to co?

Kiedy dziecko jest małe, czymś normalnym jest, że podsuwamy im książeczki oparte przede wszystkim na ilustracjach. W kolejnych lekturach pojawia się coraz więcej tekstu – stosownie do wieku pociechy. A jak wspomóc przeskok do książek opartych wyłącznie, czy też głównie na tekście? W tym przypadku warto zwrócić uwagę na komiksy.

Komiks – druga kategoria książek?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że komiks zawsze będzie czymś innym, niż „standardowa” książka. Zawsze będzie miał formę grafiki dopełnionej tekstem, a nie odwrotnie, jak to jest w wydaniach książkowych. Czy jest to wobec tego coś gorszego pod względem literackim, niż książki? Nie! Bo trudno porównywać dwie zupełnie różne od siebie rzeczy.

Dlaczego komiksy są godne uwagi?

Podobnie, jak np. powieści, wydania komiksowe mogą reprezentować różne gatunki – od obyczaju po sci-sfi i fantasy. W ten sposób można też przedstawić nawet wydarzenia historyczne.

Dobry komiks (https://egmont.pl/komiksy) przedstawia wartość zarówno pod względem przedstawianej historii, jak i literackim oraz graficznym. Doceniają to czytelnicy przywiązani do właśnie tej formy przekazu. Dzięki temu na rynku wciąż pojawiają się wznowienia oraz nowe tytuły, a także organizuje się wydarzenia związane właśnie z komiksami.

Dodaj komentarz