Książki dla dzieci i młodzieży

Czemu czytanie jest tak angażujące i sprawia nam tyle przyjemności? Ponieważ w jednym czasie absorbuje wiele obszarów mózgu człowieka. W procesie czytania zmuszeni jesteśmy do koncentracji, uważnej percepcji oraz poruszenia wyobraźni. Z pewnością wpływa to korzystnie na nasz rozwój.

Dobre nawyki procentują!

Wielu rodziców pragnie, by ich dzieci chętnie czytały książki. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zadbać o dobre doświadczenia. Dzięki wspólnemu czytaniu dzieci odbierają czytanie książek jako dobrą zabawę. Badania pokazują, że czytanie książek co dzień pozytywnie wpływa na stymulację mózgu dziecka.

Jakie książki dla dzieci i młodzieży wybrać?

Literatura dziecięca i młodzieżowa podzielona jest na grupy książek dedykowanych poszczególnym przedziałom wiekowym. Niemowlaki widzą niewyraźnie, dlatego stworzono dla nich serię książeczek kontrastowych. Przedszkolaki chętnie sięgają po pozycje w których mogą w jakiś sposób odnaleźć siebie (np. przygody Pucia czy Felusia). Natomiast starsze dzieci i młodzież zainteresowani są aktualnymi nowościami, ciekawą fabułą oraz bohaterami, o których mogą rozmawiać z rówieśnikami.

Bogactwo tytułów i kategorii literatury dziecięcej umożliwia liczne eksperymenty i poszukiwanie ciągle nowych powodów do czytania!

Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą Egmont.pl

Dodaj komentarz