Literatura popularnonaukowa na jesienne wieczory

Każdy kto uwielbia czytać książki wie, że jesień jest doskonałym okresem na nadrobienie czytelniczych zaległości. Pochmurne dni nie zachęcają do spacerów i fani książek wolą zaszyć się w domu pod kocem i pochłaniać kolejne lektury. Ostatnie lata to prawdziwa gratka dla osób poszukujących ciekawej książki popularnonaukowej.

Odczarować matematykę

Złowrogi cień MarszałkaMożna zauważyć wzrost zainteresowania książkami, które mają za zadanie odkłamywanie złej sławy nauk ścisłych. W szczególności popularna jest matematyka. Powstają liczne książki oparte na ciekawostkach matematycznych, które mają za zadanie przekonać, że świat liczb jest nie tylko fascynujący, ale dzięki swojej logice zrozumiały dla każdego.

Historyczna alternatywa

Kolejną popularną kategorią są książki o tematyce historycznej, w których często niebędący historykami autorzy, przedstawiają swoje wizje wydarzeń z dziejów świata. Tak samo częste są książki, mające na celu ukazanie znanych z historii postaci w alternatywnym świetle. Dobrym przykładem jest pozycja „Złowrogi cień Marszałka”, w której polski autor- Rafał Ziemkiewicz, rozprawia się z wyidealizowaną jego zdaniem postacią Józefa Piłsudskiego. Choć tezy zawarte w książce mogą dziwić, warto czytać tego typu literaturę w celu poszerzenia światopoglądu.

Książki popularnonaukowe które warto przeczytać

Jeśli chodzi o bestsellery książkowe popularnonaukowe nie sposób nie wspomnieć o „Krótkiej historii Filozofii”, w której można, epoka po epoce zagłębić się w tajniki Królowej Nauk. Dzięki temu, że pisana jest przystępnym językiem, zrozumienie zawiłości niektórych skomplikowanych zagadnień filozoficznych jest znacznie łatwiejsze. Fanom jeszcze bardziej skomplikowanych zagadnień, przypadnie do gustu pozycja „Kwanty, przewodnik dla zdezorientowanych”. Książkę napisał JIM AL- KHALILI- fizyk znany wielbicielom literatury popularnonaukowej, który sprawy nawet tak zagmatwane jak mechanika kwantowa potrafi wyłożyć w przystępnej formie. Nie sposób nie wspomnieć o kultowej książce ” Sekretne życie drzew”. Autor daje niezwykły wgląd w pozornie nudną i przewidywalną codzienność roślin. Krótko mówiąc- każdy znajdzie coś dla siebie. Popularnonaukowe książki Legolas to najlepsze źródło wiedzy dla każdego bez względu na wiek i płeć.

Dodaj komentarz