Żegnaj laleczko raymond Chandler

Od Agaty Christie do Raymonda Chandlera

Gdy wymienia się kryminalne książki, które na stałe weszły do światowego kanonu literatury, w pierwszym odruchu do głowy przychodzą takie nazwiska jak Agata Christie i Raymond Chandler. Nie ma w tym nic błędnego, bowiem obaj autorzy są znani i poważani na całym świecie, a nad ich książkami pełne zachwytu słowa wypowiada już kolejne pokolenie czytelników.

Kobieca ręka w kryminale

Agata christieAgata Christie nie bez przesady nazywana jest królową kryminału. Napisała przeszło dziewięćdziesiąt książek o tej tematyce. Jeśli jeszcze doda się do tego informację o ilości sprzedanych książek kryminalnych, która sięga przeszło dwóch miliardów sztuk, można bez cienia przesady powiedzieć, że należy jej się miejsce na tronie kryminalnych autorów. Przez ponad pół wieku kariery jej dzieła były publikowane w najdalszych nawet zakątkach świata, a liczba języków, na które były tłumaczone przekracza 50.

Raymond depcze po piętach

Nie należy jednakże zapominać, że Raymond Chandler nie wygląda przy Christie jak przysłowiowy ‚ubogi krewny’. Wprawdzie liczba napisanych przez niego książek jest nieco mniejsza niż u koleżanki po fachu, jednakże ilość sprzedanych egzemplarzy, liczona w setkach milionów sztuk, też robi niemałe wrażenie. Warto przy tym wspomnieć, że książki kryminalne Chandlera doczekały się swoich ekranizacji. Książki kryminalne polecane są wielbicielom wartkich akcji. Trzymają czytelnika w napięciu często do ostatnich momentów książki. Książki kryminalne odznaczają się intrygującą i mocno zawikłaną fabułą Bohaterowie przykuwają uwagę czytelnika na długie godziny. Każdy zimowy czy jesienny wieczór możesz spędzić czytając kryminalne książki z księgarni Legolas.

Dodaj komentarz