Różne rodzaj książeczek edukacyjnych WSiP

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabawek, jednak pomimo tak szerokiej oferty, zawsze doskonale sprawdzają się po prostu książki, a szczególnie książki edukacyjne.

Książki dla każdego

Spośród wielu propozycji zabawek, zawsze najlepiej jest wybierać takie, które tylko zapewnią dziecku rozrywkę, urozmaica zabawę czy po prostu ucieszą, lecz także takie, które będą pomagać w jego nieustannej edukacji. Wszystkie te zadania doskonale spełniają książki edukacyjne (np. te wydane przez wydawnictwo WSiP). Co więcej, książki edukacyjne można już z powodzeniem kupić niemowlakom, a także wszystkim starszym dzieciom. A to wszystko dlatego, że poszczególne książeczki są doskonale dostosowane do wieku wszystkich maluchów.

Jakie książki najlepiej wybierać dla dzieci?

Każda książeczka powinna być stricte dostosowana do wieku dziecka, gdyż dzięki temu będzie on miał zapewnioną rozrywkę, która będzie dostosowana do jego poziomu. Dostosowanie do wieku spowoduje także optymalne wykorzystane wszystkich walorów edukacyjnych książeczek. Na rynku dostępne są książeczki edukacyjne WSiP, które wykonane są np. z materiału.

Książeczki materiałowe

Tego typu propozycje przeznaczone są dla najmłodszych dzieci (zwykle od pierwszych miesięcy życia). Wśród tych książeczek znajdziemy różnego rodzaju książki dotykowe, które mają grube strony, a wszystkie z dodatkowymi wypukłymi elementami. Co więcej, w przypadku rozwoju tak małych dzieci, bardzo ważne są książeczki, które mają np. szeleszczące dodatki (dzieci uwielbiają się nimi bawić). Warto wybierać też książeczki kolorowe, zapisane literkami, cyferkami czy zwierzętami. W ten sposób, dziecko bawiąc się tą książeczką, dodatkowo też ćwiczy wzrok, słuch oraz dotyk. Ciekawą opcją są książeczki filcowe, znane także jako książeczki sensoryczne. Działają one na podobnej zasadzie, co typowe książeczki dotykowe, z tym że ich strony wykonane są z filcu z różnymi dodatkowymi wypukłościami. Kontrastowe książeczki (czarno-białe) wybierane są dla dzieci w celu ćwiczenia ich wzroku i spostrzegawczości.

Dodaj komentarz