uwolnij kolory wielkanoc

Uwolnij kolory Wielkanoc czyli Święta pełne kolorów

Nadejście wiosny nierozerwalnie wiążę się z bliskością Świąt Wielkiej Nocy. Podniosła atmosfera drogi krzyżowej, męki Chrystusa oraz śmierci i zmartwychwstania łączy się z kulturowym wymiarem Świąt – obecnością palm, pisanek i koszyczków ze święconką.

Wielkanoc w rodzinie

Wiele dzieci wychowuje się w rodzinach, gdzie tradycja związana ze Świętami Wielkiej Nocy jest mniej lub bardziej kultywowana. Kolorowanka Uwolnij kolory Wielkanoc – https://rewolucja.co.uk/9788380734005/uwolnij-kolory-wielkanoc – przybliża dzieciom tę tematykę, czyniąc ją jeszcze bardziej przystępną i bliższą. Wystarczy tylko pędzelek i odrobina wody, aby książeczka nabrała kolorów. Wielkanoc Uwolnij kolory to próba przedstawienia najmłodszym symboliki Wielkiej Nocy w sposób zrozumiały i dostosowany do wieku i możliwości.

Kolorowe oblicze Wielkiej Nocy

Każda rodzina, każde przedszkole, każda parafia, ma swoje własne rytuały związane z Wielkanocą. Może to być rodzinne bądź grupowe, w przedszkolu, topienie Marzanny, który to obrzęd ma odpędzić zimę. Może być to wyjście do kościoła ze święconką, a potem wspólne spożywanie święconych potraw. Może to być uczestniczenie w nabożeństwach drogi krzyżowej, które organizowane są w kościołach zwykle w piątki. Dobrze jednak, kiedy dziecko otrzyma możliwość korzystania z książeczki Uwolnij kolory Wielkanoc, aby miało okazję przyswoić wiedzę w najlepszy z możliwych sposób – nauki poprzez zabawę, poprzez używanie pędzelka i wody, a wtedy książeczka ujawni swoje kolorowe oblicze.

Dodaj komentarz