W jaki sposób dziecko może rozwijać umiejętności manualne?

Umiejętności manualne są jednymi z najważniejszych w trakcie rozwoju dziecka. Przygotowują do nauki pisania, wpływają na późniejsze rezultaty w zajęciach plastycznych. Warto zapewnić dziecku materiały, z którymi będzie mogło ćwiczyć umiejętności manualne. Świetna do ich rozwijania okaże się z pewnością książeczka ze szlaczkami.

Jaką książeczkę ze szlaczkami wybrać?

Świat Szlaczków MIXNiestety zdarza się, że dziecko nie jest zainteresowane pracą z tego typu książką. Należy więc wybrać taką, która będzie wydana w ciekawy sposób. Powinna mieć różnorodne zadania, które zaciekawią nawet najmniej zainteresowanego malucha. Świetnie sprawdzą się książeczki ze zwierzętami, o których można przy okazji opowiedzieć dziecku. Co istotne, w środku powinny znajdować się nie tylko zadania ze standardowymi szlaczkami, ale także zadania polegające na łączeniu ze sobą kropek lub z obrazkami z linii przerywanych, które dziecko z łatwością połączy. Takie zróżnicowanie dobrze wpłynie na zainteresowanie malucha książką. Bogaty wybór szlaczków to także gwarancja lepszego rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki kreśleniu szlaczków dziecko uniknie problemów z pisaniem. Poza tym, jego ruchy będą bardziej precyzyjne.

Jak zainteresować dziecko książeczką ze szlaczkami?

Nie tylko różnorodność zadań do wykonania i ładne wydanie książki są ważne. Dziecko zwróci z pewnością uwagę na dodatkowe elementy. Warto więc wybrać książkę, która ma na przykład naklejki w zestawie. To zdecydowanie wpłynie na atrakcyjność pracy. Warto kupić dziecku ciekawe flamastry i zaproponować wypełnienie obrazków, które powstały po połączeniu ze sobą kropek. Istnieją także książki szlaczki dla przedszkolaka, w których nieudaną próbę można zmyć dzięki zastosowaniu specjalnej folii. To świetny sposób na pokazanie dziecku, że może udoskonalać swoje umiejętność aż będzie w pełni zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *