Jakie przesłanie niosą bajki które pomagają odkrywać talenty?

Bajki o charakterze edukacyjnym pełnią ważną rolę w rozwoju dzieci. Dzięki nim, najmłodsze pokolenie poznaje świat roślin, zwierząt a także ciekawostki ze świata codziennego. Warto również dodać, że wspólne czytanie może umocnić więzi pomiędzy rodzeństwem, rodzicami, dziadkami. Na szczególną uwagę w tej kwestii zasługują bajki które pomagają odkrywać talenty. Należą one do serii edukacyjnych książeczek, które rozwijają inteligencję emocjonalną, pomagają lepiej poznawać siebie, własne potrzeby, marzenia, cele.

Edukacyjna książeczka, która pomaga w odkryciu talentów

bajki ktore pomagaja odkryc talenty
bajki które pomagają odkrywać talenty znajdziesz w EduKsięgarnia

Dzieci, które mają własną pasję i rozwijają swój talent, bardzo często odczuwają satysfakcję i radość z życia. Bardzo ważne jest zatem, aby pomóc dzieciom w poznaniu własnych talentów. Istotne jest także, aby młodzież oraz dzieci znały swoje mocne i słabe strony, gdyż dzięki temu łatwiej będą mogły się ukierunkować w życiu i w realizacji własnych pasji. Jak wiadomo, talenty mogą być niezwykle różnorodne, dlatego tak ważne jest, aby umieć je dostrzec i rozróżnić. Warto dodać, że w tej książeczce jest wiele mądrych treści, z których dzieci mogą wyciągnąć wnioski. W wyżej wymienionej pozycji znajdują się historie, które opowiadają o różnorodnych zainteresowaniach i talentach. Historie uczą tolerancji, otwartości do drugiego człowieka a także chęci współpracy.

Mądre opowieści dla dzieci o inteligencji emocjonalnej

W ramach informacji warto wiedzieć, że według znanego amerykańskiego psychologa, Howarda Gardnera występuje aż dziewięć rodzajów inteligencji. Znając tę informację łatwiej można zrozumieć, że każde dziecko może być obdarzone inną umiejętnością. Dzięki tej książeczce dorośli mogą pomóc swoim dzieciom w rozpoznaniu talentów na przykład muzycznych, artystycznych, aktorskich. Swój talent mogą znaleźć także miłośnicy aktywności sportowych, nauk ścisłych oraz wielu innych dziedzin. Pozycja „Bajki, które pomagają odkrywać talenty” podzielona jest na rozdziały, a w każdym z nich znajdują się dwa mądre opowiadania. Opisane w rozdziałach sytuacje pomagają w utożsamieniu się z bohaterami a także w odnalezieniu w sobie danego talentu. Warto także dodać, że w książeczkach umieszczone są bardzo mądre wskazówki, które pokazują rodzicom jak mogą rozmawiać z dziećmi, jak mogą spędzać aktywnie i kreatywnie wspólny czas. Znajdują się tam również wskazówki o wspólnych, rodzinnych zabawach.

Książka, która uczy empatii i wrażliwości

Wyżej wymieniona książka została napisana przez wybitną psycholog. Warto dodać, że książki hiszpańskiej autorki są tłumaczone na wiele różnych języków, a poradniki dla rodziców już od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Napisane są one przyjemnym językiem, a wszelkie wskazówki są bardzo zrozumiałe i jasno wyjaśnione. Ta wyjątkowa książeczka łączy w sobie zabawę i naukę. Warto dodać, że można ją czytać pociechom tuż przed snem. Wspólne czytanie na pewno uspokaja, pogłębia więzy, pielęgnuje relację. Warto dodać, że książka może być doskonałą odskocznią od świata wirtualnego, nowoczesnych technologii. Książeczka uczy wrażliwości, empatii, życzliwości a także akceptacji talentów drugiej osoby. Dzieci z tej książeczki uczą się od rówieśników nowych rzeczy, które związane są przede wszystkim z kulturą, sztuką jak i również literaturą. Uczą się one także ciekawostek ze świata przyrodniczego, nauki, relacji. Z całą pewnością ta wspaniała książeczka może być podarowana w ramach prezentu urodzinowego. Można ją także wręczyć w ramach Dnia Dziecka. Z całą pewnością każdy maluch ucieszy się z tak wyjątkowego podarunku.

Dodaj komentarz