audiobook

Audiobooki – dlaczego są tak renomowane?

W obecnej sytuacji, kiedy czas jest główną wartością, audiobooki stały się zbawiennym narzędziem dla miłośników książek. Audiobooki, czyli wersje dźwiękowe książek, zyskują coraz większą popularność oraz renomę, zapewniając czytelnikom wygodne i praktyczne czytanie, bez nadwerężania swoich oczu.

Jakie są zalety audiobooków?

Jedną z głównych zalet audiobooków jest ich wybitna mobilność. W praktyce, wystarczy smartfon, tablet lub laptop, aby mieć dostęp do tysięcy dzieł literackich. Niezależnie od tego, czy jesteś w podróży, w drodze do pracy czy po prostu relaksujesz się w swoim zaciszu domowym, audiobooki umożliwią Ci cieszenie się światem literatury bez konieczności trzymania w rękach papierowej książki. Dzięki audiobookom można czytać praktycznie w każdych okolicznościach. Jedyne, co trzeba zrobić, aby cieszyć się lekturą, to włożenie słuchawek oraz skupienie się na słowach wypowiadanych przez lektora. Audiobooki sprawiają, że możliwe jest łączenie czytania z wykonywaniem codziennych obowiązków domowych. 

audiobook orwell

Dlaczego warto sięgnąć po audiobooki?

Audiobooki są niezwykle przydatne dla osób z wadami wzroku, które są zmuszone do korzystania z okularów lub soczewek bądź cierpią na nieuleczalne choroby. Dzięki nim osoby niewidome mogą cieszyć się literaturą pomimo swoich dysfunkcji. Lektura w wersji dźwiękowej otwiera przed nimi nowe możliwości edukacyjne i rozrywkowe, umożliwiając im uzupełnianie swoich deficytów wiedzy. Audiobooki dobrze sprawdzają się także u osób, które widzą, lecz mają szczególnie wrażliwy wzrok. Z pomocą audiobooków nie trzeba bowiem martwić się o to, że wielogodzinne siedzenie przed książką przyczyni się do bólu głowy. Reasumując, audiobooki świetnie sprawdzą się więc u osób, które narzekają na:

  • ciągły brak czasu;
  • zmęczenie standardowymi formami czytania;
  • przewlekłe choroby;
  • kiepską jakość wzroku. 

Dodaj komentarz