eduksięgarnia

Czy Eduksięgarnia to księgarnia dla Ciebie?

Nie da się ukryć, że już raczej mało kto wyobraża sobie codzienne życia bez dostępu do internetu. To tam zazwyczaj słucha się muzyki, wywiadów, podcastów, robi się zakupy, opłaca rachunki czy też wreszcie wyszukuje się potrzebną dla siebie wiedzę. Nie każdy jednak lubi naukę przez internet, kiedy to nie można namacalnie dotknąć kartki książki, podkreślić najważniejszych informacji i przede wszystkim odciąć się od nadmiernych bodźców, z którymi niestety wiąże się regularne przebywanie w sieci.

Gdzie jeszcze zatem można poszukać wartościowej wiedzy?

Księgarnie z książkami

Rozwój technologii, a co za tym idzie wszechobecna digitalizacja, prowadzi do tego, że coraz rzadziej ma się ochotę  na odwiedzenie tradycyjnych księgarni i chociażby zapoznanie się z nowościami. Wiele osób stawia na czytanie książek na cyfrowych czytnikach, a nawet w znacznie pomniejszonym formacie – na telefonie komórkowym, co nie zawsze jest tak wygodne, jakby na pierwszy rzut oka mogło się to wydawać. Może pojawić się bowiem wówczas ból głowy, suchość oczu i ogólne zmęczenie.

Spotkać się można z argumentacją, jakoby ten sposób czytania wiązał się z szybszym zakupem i możliwością natychmiastowego pobrania pliku na przenośne urządzenie. Usłyszeć też można głosy, że takie czytanie to ponadto brak konieczności dźwigania kilku pozycji książek z biblioteki i pilnowania terminu ich oddania, ale mimo wszystko, wielu z nas jest w stanie bez wątpienia potwierdzić, że nic nie zastąpi zapachu prawdziwej książki.

Poszukiwanie wiedzy

Zakończenie swojej edukacji coraz rzadziej oznacza zakończenie dalszego kształcenia. Aktualizowanie wiedzy oraz ciągłe dokształcanie się jest niezbędne w wielu zawodach – począwszy od nauczycieli, poprzez lekarzy, dietetyków, ekonomistów, aż po prawników. Z resztą, chęć zdobywania nowej wiedzy wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Wiele osób decyduje się na samodzielną naukę dla przyjemności, a będąc rodzicami, chce zarazić pasją czytania, logicznego myślenia czy też zdobywania najaktualniejszych informacji, swoich młodych podopiecznych, którzy chętnie biorą z dorosłych przykład.

Gdzie zatem szukać źródeł rzetelnej wiedzy, jeżeli chce się mieć nie tylko zaufane informacje, ale kiedy przede wszystkim chce się na chwilę zapomnieć o dobrodziejstwach internetu, które nie zawsze są, wbrew pozorom, aż tak zadowalające?

Eduksięgarnie

Bardzo niedocenionym miejscem, jeżeli chodzi o łatwy i szybki dostęp do wysokiej jakości wiedzy, z naprawdę wielu dziedzin, jest eduksięgarnia. Można znaleźć tam, nie tylko wspomniane już wcześniej książki naukowe, ale również np. wszelkiej maści zabawy edukacyjne oraz gry planszowe, które rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia oraz przede wszystkim pozwalają spędzić czas z dala od ekranów laptopów czy też telefonów, a co za tym idzie, z dala od szkodliwego światła niebieskiego.

Jak wiadomo, nauka połączona z zabawą, to najlepsze co można zafundować swoim dzieciom. Przedstawiona w taki sposób wiedza nie kojarzy się tylko i wyłącznie w sposób negatywny, a znienawidzony przedmiot przestaje być katorgą. W ten sposób można dzieci nauczyć języków obcych, liczenia, topografii i ogółem geografii czy też anatomii. W eduksięgarniach znaleźć można materiały, które rzadko kiedy są dostępne online.

Jak zatem można zauważyć, internet jest niesamowitym wynalazkiem i już raczej nikt nie chciałby cofnąć się do czasu, kiedy nie był on jeszcze tak popularny, ale nie zmienia to faktu, że w przypadku niektórych dziedzin wiedzy, skorzystanie z Eduksięgarni (https://www.eduksiegarnia.pl) będzie punktem obligatoryjnym.

Dodaj komentarz