Co musisz wiedzieć o książkach fantasy?

Fantasy już od wielu lat jest uznawane za jeden z najciekawszych gatunków literackich. Rozbudowana, wielowątkowa fabuła i pomysłowe łączenie wielu niecodziennych elementów są przyczynami sukcesu, jakie na rynku odnoszą książki fantasy. Mają one wielu fanów i są czytane przez miłośników książek z całego świata.

Klasyka gatunku

Wiele książek fantasy (zobacz na tantis) zostało już napisanych. Wraz z biegiem lat ten gatunek literacki stawał się coraz bardziej popularny. Istnieje jednak pewien zbiór serii powieści, które uznać można już za klasykę tego gatunku. Powieści te stały się znane są na całym świecie, a o nazwiskach ich autorów słyszał już prawie każdy.  Za „ojca” literatury fantasy należy uznać J. R. R Tolkiena. Seria jego książek pod tytułem „Władca Pierścieni”, stała się symbolem gatunku i stanowiła podstawę do powstania ogromnej liczby powieści innych twórców. Do innych przykładów książek uważanych za najważniejsze pozycje literatury fantasy, należy zaliczyć choćby „Eragona”, „Harry’ego Pottera”, czy „Wiedźmina”.

Komu spodobają się książki fantasy?

Książki z tego gatunku przeznaczone są dla wszystkich – zarówno dla młodzieży, jak i dla osób sporo starszych. Dobór odpowiedniej pozycji zależy wyłącznie od osobistych upodobań i preferencji. Każdy, kto lubuje się w opisach wielkich, baśniowych krain, które zamieszkują przeróżne stworzenia, takie jak elfy, wiedźmy, smoki, czy gnomy, będzie zadowolony. Wartka i porywająca akcja, starcia wielkich imperiów i pojedynki z użyciem czarów z pewnością spodobają się zwłaszcza młodszym czytelnikom.

Gdzie zakupić takie książki?

Istnieje wiele miejsc, w których można łatwo kupić pozycje z tego gatunku. Znaleźć można je przede wszystkim w księgarniach stacjonarnych. Najłatwiej jednak jest dokonać zakupu przez internet. Będzie to najwygodniejsza opcja, a dodatkowo książki kupowane przez internet są zazwyczaj tańsze, niż ich odpowiedniki ze sklepów stacjonarnych. Jest tak dlatego, że księgarnie internetowe nie narzucają tak wysokiej marży na swoje produkty, a dodatkowo można w nich liczyć na zniżki, które obejmują najpopularniejsze pozycje książkowe.

Dodaj komentarz