wielki reset

Co to jest Wielki Reset?

Szukasz informacji na temat wielkiego resetu światowej gospodarki, uznawanego przez wiele osób za teorię spiskową? Chcesz dowiedzieć się więcej o jego założeniach i agendzie? Sprawdź, jak najlepiej powinni przygotować się do niego inwestorzy, a jak pozostała część społeczeństwa.

Kiedy pojawiła się idea Wielkiego Resetu?  

wielki reset

Wśród zwolenników tej teorii, panuje przekonanie, iż zaczęła się wraz z początkiem światowej pandemii korona wirusa i Covid-19. Osoby bardziej oczytane, zorientowane i doświadczone w polityce międzynarodowej przyznają, iż z Wielkim Resetem i jego założeniami mieli kontakt już dużo wcześniej. Wiąże się go z poprzednim wielkim światowym kryzysem z 2008 roku.

Osobą, która użyła publicznie tej nazwy po raz pierwszy, jest założyciel Światowego Forum Ekonomicznego, profesor Klaus Schwab. Teorię tę przedstawił w książce „COVID-19. Wielki Reset”. Stwierdził tam, iż pandemia ma także swoje dobre strony, chociażby w mniejszej emisji CO2 do atmosfery. Dostępna jest również książka dotycząca wielkiego resetu, którą znajdziesz na rewolucja.co.uk.

Główne założenia Wielkiego Resetu?

Głównym założeniem nowego porządku świata, jest przetasowanie i zresetowanie dotychczasowego porządku społeczno-ekonomicznego przez światowe elity wraz z bankierami. Nowy ład powinien objąć wszystkie sfery i aspekty życia społecznego i ekonomicznego. Ma być początkiem nowego kapitalizmu.

Najważniejszą misją w Wielkim Resecie, będzie realizowanie idei sprawiedliwości i równości społecznej. Będzie to możliwe dzięki dążeniu do zmniejszenia emisji CO2. Władzą wykonawczą będą najwięksi tego świata, czyli korporacje, władze państw i miliarderzy. Niestety wiązać się to będzie z jeszcze większą ingerencją władz w społeczeństwa i znacznym ograniczeniem konkurencji i własności.

Dodaj komentarz