dietoterapia książka

Książka o dietoterapii doskonałym źródłem wartościowych informacji o zdrowym żywieniu

Dietoterapia książka to idealna pozycja dla osób interesujących się tematyką zdrowego żywienia. Po książkę mogą sięgnąć także osoby, które planują rozpoczęcie studiów w tym kierunku bądź już wykonują ten zawód. Jest to również doskonałe kompendium wiedzy dla osób robiących kurs z zakresu dietoterapii. Warto dodać, że w tej literaturze zawartych jest wiele merytorycznych wątków, jeśli chodzi o schorzenia takie jak: otyłość, cukrzyca czy też dna moczanowa. Są tam również zawarte informacje o żywieniu w chorobach związanych z rozwojem miażdżycy.

Książka dla osób, które chorują na przewlekłe choroby

Zdecydowanie po tę wyżej wymienioną literaturę mogą sięgnąć osoby, które borykają się z nadciśnieniem tętniczym, przewlekłą chorobą nerek czy też kamicą układu moczowego. Osoby, które mają problem z trawieniem alergizującego białka, czyli glutenu i mają celiakię, także z wyżej wymienionej książki dowiedzą się wielu cennych informacji o tym co mogą jeść, czym zastępować posiłki.

dietoterapia książka

Literatura, która jest cennym źródłem wiedzy o alergiach i problemach trawiennych

W książce zawarte są także inne informacje dotyczące najróżniejszych alergii pokarmowych czy też chorób refluksowych, z którymi zmaga się duża część społeczeństwa. Choroba wrzodowa oraz zespół jelita drażliwego to schorzenia, które powodują duży dyskomfort, jednak odpowiednio dobrana dieta może w znaczący sposób złagodzić te problemy. Z książki czytelnik może dowiedzieć się także wszystkiego na temat roli węglowodanów, białek czy tłuszczów w codziennej diecie.

Dodaj komentarz