Powrót z bambuko książka

Nowa książka Katarzyny Nosowskiej – Powrót z bambuko

Powrót z bambuko Katarzyny Nosowskiej to kolejna książka na rynku wydawniczym w wykonaniu tej autorki. Znana wokalistka zespołu Hey oraz tekściarka pisząca dla wielu znanych polskich artystów, tym razem powraca ze zbiorem biograficznych esejów. W przystępny i humorystyczny sposób opisuje realia, w jakich przyszło jej się wychowywać. O świecie jej dorastania, którego dzisiaj już nie ma.

Nosowska obnaża świat celebrytów, ukazując w humorystyczny sposób wiele absurdów

W książce można przeczytać także wiele gorzkich słów i zdarzeń, z jakimi autorce przyszło się zmierzyć. Począwszy od ról społecznych w jakie starano się ją wkładać, po trudne relacje z partnerami życiowymi. Nieumiejętność stawiania swoich prywatnych granic sprawiły, że Nosowska zmagała się przez całe życie z problemami natury psychicznej. Opisuje swoje terapie oraz trudną drogę, jaką przebyła, by stać się szczęśliwszą, bardziej spełnioną i zadowoloną ze swoich sukcesów kobietą. Powrót z bambuko to także zbiór ironicznych opisów świata celebrytów, pełnego blichtru i światła reflektorów, z którego tak udanie żartuje. To także niewielki przewodnik pokazujący, jak warto pracować nad sobą, swoimi słabościami oraz schematami, które kulturowo człowiek otrzymuje w bagażu doświadczeń. Jednocześnie jest to bardzo ciepła pozycja, pozwalająca przeżyć czytelnikom świetną przygodę.

Opowieści Nosowskiej są jak zwierciadło, w którym czytelnik może się przejrzeć

Nosowska pokazuje, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno i na każdym jego etapie może być pięknie. Autorka przedstawia swój punkt widzenia, pozwalający w swobodzie czerpać całymi garściami z życia, nawet w tych małych, prostych rzeczach. Zastanawia się nad tym, co tak właściwie stanowi istotę życia człowieka, za jakimi wartościami warto podążać i czego szukać w relacjach z innymi, a co jest jedynie otoczką. Osobista opowieść autorki sprawia, że Powrót z bambuko wydaje się bliższy czytelnikowi, pozwalając jednocześnie niejednokrotnie zobaczyć swój obraz w historiach, które opisuje.

Dodaj komentarz