rummikub

Rummikub – na czym polega ta gra?

Pomimo że na rynku można znaleźć wiele gier planszowych, to wiele z nich nie wyróżnia się zbyt dobrą jakością. Nierzadko nudzą się one po kilku partiach i leżą na półce, będąc jedynie miejscem osadzania się kurzu. Aby gra planszowa była atrakcyjna dla wszystkich osób niezależnie od płci czy wieku, warto sięgać po renomowane i wciągające produkty. Jedną z najciekawszych gier jest niewątpliwie Rummikub. Jej walory dostrzegają nie tylko dzieci, ale także dorośli. 

Rummikub – na czym polega?

 Rummikub to relatywnie prosta gra, której zasady nie są zbyt skomplikowane. Polega ona na wykładaniu na stół układów kostek, które zostały utworzone przez danego gracza. Podstawowym zadaniem wszystkich graczy jest jak najszybsze wyłożenie wszystkich kostek ze swojej tabliczki. Za wygraną partię gracz otrzymuje jeden duży punkt oraz dodatkowe punkty, które są określane jako małe. Ich liczba zależy przede wszystkim od liczby punktów na tabliczce w chwili skończenia danej partii. Osoby grające w Rummikub są objęte limitem czasowym, albowiem każdy ruch musi zostać wykonany w ciągu 40 sekund. Gra ta jest względnie podobna do Scrabble, jednak zdaniem wielu jest ona jeszcze ciekawsza i bardziej emocjonująca. Dzięki temu zyskała spore grono zwolenników nie tylko w Polsce, lecz również w innych państwach. 

Rummikub – dodatki dla graczy

 Pomimo że głównym celem gry Rummikub jest jedynie jak najszybsze pozbycie się wszystkich posiadanych kostek, to w rzeczywistości jest ona bardziej złożona niż mogłoby to się wstępnie wydawać. Co prawda, reguły tej gry są bardzo proste, ale istnieje kilka zasad, których trzeba się nauczyć, aby móc poprawnie grać. Jednym z nich są specjalne manipulacje, czyli możliwości przebudowywania układów leżących na stole. Gracze muszą także wiedzieć, w jaki sposób używać jokerów. Są one bowiem niezwykle istotne i mogą przesądzać o wygraniu danej partii. Ich podstawowym zadaniem jest możliwość zastąpienia nimi każdej kostki bez wyjątku, której brakuje graczowi do utworzenia serii bądź grupy. 

Co wchodzi w skład Rummikub?

 Zestaw Rummikub składa się ze 106 kostek do gry. Są one podstawowym elementem umożliwiającym grę, jednak oprócz nich w zestawie znajdują się także dwa jokery, cztery podstawki oraz instrukcja obsługi, która wyjaśnia potencjalne wątpliwości graczy. Co ważne, produkt ten jest relatywnie tani i nie obciąża przesadnie budżetu konsumentów. Grę tę można bowiem nabyć za kwotę mniejszą niż 100 złotych, dzięki czemu możliwe jest zapewnienie sobie fantastycznej zabawy bez konieczności zbytniego nadwerężania swojego portfela. 

Rummikub – dlaczego warto sięgnąć po tę grę? 

 Gry planszowe to świetny sposób na kreatywne spędzanie czasu wolnego w swoim zaciszu domowym. Wiele gier po kilku razach nudzi się jednak zarówno dzieciom, jak i najmłodszym. Rummikub zalicza się natomiast do rzadko spotykanych gier, które nie nudzą się praktycznie nigdy. Jest ona na tyle emocjonująca i trzymająca w napięciu, że przypada do gustu zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom czy dziadkom. Co prawda, gra ta, zdaniem producenta, jest przeznaczona dla dzieci, które ukończyły 7. rok życia, ale w rzeczywistości może być wykorzystywana również u młodszych osób. Jej główną zaletą jest fakt, że w ciekawy sposób uczy matematyki i przyczynia się do rozwijania umiejętności dodawania oraz oznaczania arabskich cyfr. Decydując się na sięgnięcie po grę Rummikub, można być pewnym, że dokonuje się dobrego wyboru, gdyż produkt ten spełnił oczekiwania tysięcy dzieci oraz ich rodziców.

Rummikub jest dostępny do kupienia pod tym linkiem.

Dodaj komentarz