Zabawki edukacyjne dla 3 latków

Przywykliśmy do tego, że małym dzieciom kupuje się najczęściej pluszaki, ubranka lub słodycze, które nie do końca cieszą rodziców. Bluzeczki, spodenki, sukienki, czy inna odzież bardzo często nie jest za duża lub za mała, co w konsekwencji stanowi problem dla rodziców, którzy muszą coś z nią zrobić. Co zatem kupić maluchowi? Jakie prezenty będą przydatne? Które zabawki uczą? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedstawiamy w naszym dzisiejszym artykule.

ZABAWKI DLA DZIECI

Wśród zabawek możemy wyróżnić wiele, jednak istnieją takie, które bawią i uczą, co na pewno spodoba się rodzicom. Dzieci około 3 roku życia rozwijają się w zawrotnym tempie. Próbują być samodzielne i coraz bardziej zaczyna ciekawić je świat, dlatego warto wspierać te nowe doświadczenia. Świetnym sposobem na to są z pewnością zabawki edukacyjne od EduKsiegarnia, które łączą przyjemne z pożytecznym. Wspierają rozwój dziecka praktycznie na każdym etapie oraz pomagają w funkcjach poznawczych, dlatego stanowią doskonałą alternatywę dla pluszaków, czy słodyczy.

Jakie zabawki wybrać?

Wśród zabawek edukacyjnych możemy wyróżnić tysiące produktów, które można kupić zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Popularne są na pewno:

– drewniane układanki;
– stoliki interaktywne, na których występuje cała feeria barw z różnymi piłeczkami, zjeżdżalniami, klockami itp., ;
– muzyczny zegar — chociaż wiek 3 lat za wcześnie, aby nauczyć dzieci godzin, warto pobudzać jego zainteresowanie, ciekawa muzyczka, możliwość zmienia wskazówek, to wszystko sprawia, że dziecko jest niezwykle aktywne;
– misie edukacyjne — najczęściej są większe od standardowych maskotek i posiadają szereg różnych przycisków, które coś oznaczają. Misie mogą wejść w interakcje z dzieckiem i uczyć je, jak się przywitać, liczyć do 10, czy śpiewać piosenki.

Ilość zabawek edukacyjnych jest naprawdę duża, więc nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby wybrać odpowiednią dla naszego malucha. Taki rodzaj spędzania wolnego czasu na pewno niesie za sobą szereg korzyści, o których warto pamiętać.

Dodaj komentarz